Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Hyde Park » Usługi

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Zamówiłem na budowę z internetowego sklepu materiały budowlane, trochę sporo, bo pustaki, rury, stal, blachę, i stolarkę pod strzechę dachową. Przesyłkę wziąłem tanszą, nie myślałem że będzie ona bez rozładunku. Dojrzałem się po fakcie, konsultant przez telefon też potwierdził, że rozładunek musze załatwić sam. Nie wiem, dam radę to sam pozdejmować z kurierem?

Awatar użytkownika

Szczerze wątpię, ża dasz sam rade rozładować w zasadzie całego tira materiałów budowlanych, a tez kurier lub nazwijmy go poprawnie kierowca ci nie pomoże bo i nie ma takiego obowiązku, to jedno. Drugie nie pomoże bo nikt nie ma na tyle siły by ciągać się z twoimi materiałami ręcznie, po trzecie czy wiesz ile waży paleta pustaków?

Awatar użytkownika

No gdzie, panie. Kto to widział własnymi rękami materiały budowlane rozładować. Trochę pomóc, przytrzymać, coś naciągnąć to tak, ale nie rozładować całego ładunku.

Awatar użytkownika

To co ja mam teraz z tym zrobić? Dzowniłem do nich jeszcze raz dopytać czy mogę dopłacić za rozładunek, to mi powiedzieli że przesyłka już w transporcie i nic się nie da zrobić. Żebym czegoś poszukał samodzielnie, ale czego?

Awatar użytkownika

Panie, dźwigu pan poszukaj samodzielnie. Przecież te materiały trzeba będzie przenieść, ułożyć na placu budowy tak by można było wjechać chociażby koparka i wykopać fundamenty, chyba że Pana działka taka duża, ze gdzie się położy tam może leżeć. Ale i tak do rozładowania to potrzebny dźwig. Pustaków Pan nie zrzucisz z naszepy, bo się pokruszą.

Awatar użytkownika

Dokładnie najlepiej wynająć dźwig. Takim żurawiem Panu wszystko ładnie rozładują, poukaładają jak trzeba na placu, żeby nie leżało to na jednej gromadzie i co wązniejsze, to nic się nie poniszczy. Ja bym się np. nie zabrał za rozładownie blachy, pustaków czymkolwiek innym, bo to tylko szkoda materiałów jak się poniszczą.

Awatar użytkownika

Ale wynajęcie dźwiga kosztuje, a ja chciałbym to zrobić po kosztach.

Awatar użytkownika

No po kosztach to Pan możesz sobie kolację zrobić, a nie materiały budowlane wyładować. Sprawa jest prosta jak świński ogonek, poszukaj Pan żurawia, rozładuj materiały i po problemie, przecież dźwigowy dużo nie weźnie, tam na niecałą godzinkę pracy będzie, a będziesz Pan miał święty spokój. Już Pan żeś transport bez rozładunku zamówił, to teraz nie żałuj na wyładunek.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Indeks witryny » Hyde Park » Usługi