Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Porozmawiajmy » O domu

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Cześć wszystkim. Mam takie pytanko, otóż jestem w fazie projektowania mojego przyszłego domu i chciałabym koniecznie, żeby miał kominek. Podczas konsultacji z projektantem stwierdził, że w projekcie nie trzeba umieszczac wneki na palenisko bo wszystko, jak to ujął „wyjdzie w trakcie”. Czy tak rzeczywiście się robi? Nie znam się na projektowaniu i budowaniu ale z tego co się orientuję to trzeba wszystko rozplanować zanim się przystąpi do prac. A w jaki sposób potem wstawie kominek, kiedy nie będzie na niego miejsca? Bo zaznacze jeszcze że chciałabym kominek wbudowany. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika

Nie wytrzymam :P. „Wyjdzie w trakcie”, to równie dobrze moglby Ci pokazac biala kartke i powiedziec „wie pani nie ma co sie meczyc z rysowaniem bo i tak wyjdzie w trakcie”. Wydaje mi się że po prostu nie chce mu sie tym zajac i powinnas starac sie go do tego zmusic.

Awatar użytkownika

Cześć. Brak wnęki nie wyklucza kominka zabudowanego, ale z płytkim paleniskiem. Nie powoduje to diametralnej różnicy w wyglądzie, ale warto się nad tym zastanowić. Poczytaj sobie na kominki.org ten artykuł: kominki.org/kominki/abc-kominka/art,2729,budowa-kominka-klasycznego.html. Masz tam opisane wszystko odnośnie Twojego pytania, bo do różnych typów kominków potrzebny też jest odpowiedni komin a skoro osoba projektujaca podchodzi do tematu trochę dziwnie, to lepiej wszystko zweryfikowac ażeby nie zamknąć sobie drogi na inne rozwiazania.

Awatar użytkownika

Dziękuję za pomoc. Artykuł bardzo mi pomógł, w ogóle fajna strona.

Awatar użytkownika

Witam. Mam kominek z wkładem grzewczym i bardzo mi taka opcja odpowiada. Straszono mnie ze ogien bedzie plaski a efekt bedzie przypominal telewizor, ale efekt koncowy powiedzial sam za siebie. Co prawda widać że wszystko jest trochę upchnięte, ale wedlug mnie to nawet lepiej bo ogien wydaje sie byc blizszy, bardziej namacalny. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

A jak z bezpieczeństwem?

Awatar użytkownika

Tak jak z kazdym kominkiem, trzeba uwazac zeby dziecko czegos nie zmajstrowalo, ale ogólnie rzecz biorąc jest chyba nawet lepszy pod tym wzgledem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Indeks witryny » Porozmawiajmy » O domu